Hopp direkte til innhold

Årstidene Control Arms Disarm Darfur Klimaspillet Fairtrade Sudoku Choca Monkey Den lille planeten Språkrådet Kreativt ressursmateriell til foredrag Politiske spill Refugee realities IFIwatch TV Hiv og aids-spill Foodforce Handelsspill Minerydder

100 ungdommer på klimaseilas til København

Lørdag 12.12 reiser over 100 ungdommer med danskebåten til København for å overlevere mer en 300.000 underskrifter for en rettferdig klimaavtale til FNs klimasjef Yvo de Boer søndag 13.12 på Rådhusplassen i København.

 

Ungdommene er med på Kirkens Nødhjelp og Framtiden i våre henders klimaseilas med 1200 deltakere fra hele Norge.

- Dette er den største mobiliseringen av mennesker som reiser fra Norge til København, sier leder i Changemaker Ida Thomassen, i København skal vi vise verdens ledere at vi krever en effektiv og rettferdig klimaavtale nå – det haster!

Fergen legger fra kai lørdag 12.12 kl 17 og er tilbake i Oslo mandag 14.12 kl 09.30. Seilaset er fullspekket med program. Alt fra seminarer og debatter til konserter med blant annet Lars Lillo Stenberg står på programmet. I København blir det aksjon der Desmond Tutu overleverer underskriftene til FNs klimasjef.

- Det er utrolig viktig at så mange reiser til København og stiller krav til politikerne våre. Vi er nødt til å komme mange store skritt videre i forhandlingene i løpet av Københavntoppmøtet. Det er først og fremst et spørsmål om rettferdighet, fattige mennesker i utviklingsland kjenner klimaendringene på kroppen allerede i dag, sier Thomassen.

 

Publisert: 08.12.2009

 
 
Årstidene Control Arms Disarm Darfur Klimaspillet Fairtrade Sudoku Choca Monkey Den lille planeten Språkrådet Kreativt ressursmateriell til foredrag Politiske spill Refugee realities IFIwatch TV Hiv og aids-spill Foodforce Handelsspill Minerydder